Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 1
Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 2
Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 3
Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 1/3Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 2/3Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l - 3/3

Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l

Kód: 402150100 Produktové číslo: 8595138308392
Dostupnost: Skladem
200 Kč , plus doprava
 
Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l

Nádoba na startér PRONA plus komplet 4 l

Krmná nádoba PRONA Plus o obsahu 4,5 lt. se jako komplet dodává s gumovým startérovým cucákem a plastovým držákem.
Tato nádoba se využívá pro metodu časného převodu z mléčné výživy na příjem hrubozrných startérů, což výrazně zvyšuje rozvoj sliznice předžaludků telat; tak se podstatně zvyšuje schopnost vysoké celoživotní produkce a efektivně zpracovávat vysoké dávky objemných krmiv. Telata odchovaná touto metodou pak dosahují až o 40% vyšší celoživotní užitkovost při nižších nákladech na krmiva než telata, odchovaná klasickou mléčnou výživou!

Schéma použití krmné nádoby:
1/ od 2.dne podávat mlezivo a mléko z krmné nádoby s cucákem na mléko
2/ od 4.dne podávat ráno a večer z krmné nádoby mléko a mezi krmením nechat nádobu s cucákem na startér, startérem a misku s vodou
3/ od 8.dne 2x denně podat mléko z misky a potom dát startér do krmné nádoby i do misky; jakmile tele začne startér přijímat z krmné misky, tak krmnou nádobu z boxu odebrat.

Důležité: ke startéru je třeba vždy podávat pitnou vodu do další misky a postupně snižovat dávkování mléka s nárůstajícím příjmem startéru! Dále je důležité správné nasazení startérového cucáku na lahev - vnitřní chlopně cucáku musí po jeho nasazení směřovat vertikálně!